• Realizacja projektu Wiem co jem w klasie 2b.

• Zostały zrealizowane 2 moduły.

1 - Poznajemy piramidę zdrowego żywienia.

2- Aktywność fizyczna to podstawa zdrowia.

3- moduł odbędzie się 5 mają - Wspólne śniadanie - warsztaty kulinarne.

Czego dzieci nauczyły się podczas warsztatów?

Warsztaty składały się z cyklu trzech spotkań, podczas których dzieci otrzymały odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania żywieniowe. Tematyka pierwszego warsztatu skupiała się na poznaniu piramidy zdrowego żywienia i stylu życia. Uczestnicy dowiedzieli się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach. Podczas drugiego warsztatu trenerzy wyjaśniali pojęcie zróżnicowanej diety a dzieci uczyły się przygotowywać zdrowe śniadanie do domu i szkoły. Po trzecim warsztacie dzieci wiedzą, że dieta to nie wszystko i ważna jest również codzienna aktywność fizyczna.

• Karta rowerowa w SP140

• Egzamin praktyczny na kartę rowerową odbył się w dniu 26 kwietnia 2023.

Było to podsumowanie całorocznych zmagań uczniów, mających na celu otrzymanie pierwszego prawa jazdy.

Do egzaminu przystąpiło 57 uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Klasa IV -   2 uczniów

Klasa V -  47 uczniów

Klasa VI - 2 uczniów

Klasa VII - 4 uczniów

Klasa VIII - 2 uczniów

Egzamin praktyczny przeprowadzili egzaminator p. Dorota Stępniewska-Dziem oraz przedstawiciele Straży Miejskiej starszy inspektor pan Krzysztof Szymańczak i młodszy inspektor pan Adam Jurczakowski.

Wszystkim, którym udało się uzyskać wynik pozytywny serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!

PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE - PRZESTRZEGAJCIE ZASAD RUCHU DROGOWEGO.

• Szkolny Turniej Szachowy dla kl. IV-VIII

• W dniu 24 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy dla uczniów z klas IV-VIII. Tym razem uczniowie klas starszych mogli sprawdzić swoje umiejętności szachowe. Szachiści wykazali się wielkim skupieniem i uczciwie walczyli do samego końca, rozgrywając 5 rund z wyznaczonym czasem 15 minut na jedną rozgrywkę.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!

W kategorii dla klas IV-VIII wygrali:

I miejsce - Jan Tryznowski kl. 5b

II miejsce - Wiktor Kowalewski kl. 4a

III miejsce - Grzegorz Rewiński kl. 8b

IV miejsce - Szymon Kowalewski kl. 7a

V miejsce - Jan Keller kl. 6b

VI miejsce - Michał Miłosiewicz kl. 8a

VII miejsce - Jakub Kieliszczyk kl. 8b

VIII miejsce - Michał Kieliszczyk kl. 5b

IX miejsce - Gabriel Załuska

X miejsce - Oskar Woźniak

• DZIEŃ TEATRU

• 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru w naszej szkole rozpoczęła się w klasach 4-8 realizacja projektu pt. ,,Szkolny Dzień Teatru". W ramach działań projektu, uczniowie obejrzeli m. in. sztukę pt. ,, Zemsta" Aleksandra Fredry, wykonali afisze i maski teatralne, które stały się elementem dekoracji szkolnych korytarzy. Klasy 8 napisały ,, Konkurs Wiedzy o Teatrze". Finał projektu nastąpił 21 kwietnia. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w wielką scenę teatralną. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się i reprezentować dowolnie wybraną postać teatralną lub sceniczną. Kto nie miał pomysłu na strój, ubrał się na czarno.

• Szkolny Turniej Szachowy dla klas 1-3

• W naszej szkole uczniowie bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia szachowe dla kl. I - III. W nagrodę za ich zaangażowanie nauczyciele prowadzący zajęcia zorganizowali dla nich Turniej Szachowy aby mogli sprawdzić swoje umiejętności. Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, do udziału zgłosiło się łącznie ponad 50 uczniów z  klas 1-3. Turniej odbywał się na zasadzie 5 rund z wyznaczonym czasem 15 minut na jedną rozgrywkę. O wygranej partii stanowił "szach mat". Mali szachiści wykazali się wielkim skupieniem i odwagą. Obserwując turniej dało się zauważyć, że mamy w naszej szkole bardzo wielu zdolnych szachistów, którzy z pasją rozwijają swoje umiejętności w najstarszej strategicznej grze świata.Wszystkim uczestnikom gratulujemy a w szczególności zwycięzcom.

W kategorii dla klas 1-3 wygrali:

I miejsce - Franciszek Piotrowski kl. 3b

II miejsce - Adam Cisowski kl. 3b

III miejsce - Szymon Potoniec kl. 2a

IV miejsce - Hubert Kurek kl. 3b

V miejsce - Ignacy Durślewicz kl. 2b

VI miejsce - Mateusz Rams kl. 1a

VII miejsce - Tymon Wnuk kl. 3b

VIII miejsce - Krzesimir Franaszek kl. 1a

IX miejsce - Jakub Nowak kl. 3b

X miejsce - Franciszek Dzierzba kl. 3b

Gratulujemy wszystkim :-)

•  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• W piątek 31 marca w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji dzieci przygotowały niebieskie serca, którymi został ozdobiony szkolny korytarz. Nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki oraz prezentowali tematyczne filmy.

• Taniec w SP140

• Zajęcia łączą w sobie elementy wielu tańców. Wyrabiają sprawność fizyczną dziecka i poprawiają jego kondycję. Pozwalają korygować wady postawy.

Uczestniczenie w zajęciach nie tylko poprawia ogólną sprawność ruchową dziecka ale rozwija również poczucie rytmu, koordynację ruchową i umuzykalnienie. Zajęcia zwiększają samoocenę i pewność siebie, a także pozwalają wyrobić umiejętność współdziałania w grupie i wpajają nawyki fair play.