• Tygodniowa lekcja z aktywności
          • Tygodniowa lekcja z aktywności

          • Niezależnie od szerokości geograficznej radość ze strzelonych bramek czy rekordów jest taka sama. Do prowadzenia aktywnego trybu życia zachęcać ma Europejski Tydzień Sportu (23-30.09). Z tej okazji spotkajmy się na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Przez kilka dni przedszkolacy i uczniowie będą mogli brać udział w wyjątkowych zajęciach. Zgłoszenia trwają, a udział jest darmowy.

            Początek kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu już 23 września. Dzień później mieszkańcy Warszawy i nie tylko spotkają się w miejscu, które jak mało które kojarzy się z aktywnością na wysokim poziomie i medalami - na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34. Od godziny 10 do 18 przygotowany będzie tam rodzinny piknik sportowy pełen atrakcji, gier i zabaw. Na uczestników czekać będzie aż 10 konkurencji.

            Po inauguracji Europejskiego Tygodnia Sportu, w dniach od 26 do 30 września, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego prowadzone będą zajęcia dla przedszkolaków, uczniów oraz seniorów. Dla najmłodszych rozegrane zostaną igrzyska przedszkolaków prowadzone w formie gier i zabaw. Celem akcji jest zapoznanie ich z różnymi formami aktywności. W zabawie mogą brać udział dzieci w wieku 5-6 lat, które będą miały pisemną zgodę rodziców. W zajęciach może brać udział 30 osób. 

            Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wyboru mają atrakcyjne zajęcia z  zapasów, taekwondo, szermierki, rugby oraz lekkoatletyki. Wszystko prowadzone będzie w formie lekcji „super WF”, pod okiem wykwalifikowanych animatorów, trenerów i instruktorów. Dana grupa/klasa może się zapisać wyłącznie na jedne wybrane zajęcia w ciągu dnia. Zgłoszenia w imieniu grupy dokonuje pracownik szkoły/nauczyciel. Na wszystkich czekają pamiątkowe dyplomy. Zgłoszenia trwają. 

            Europejski Tydzień Sportu organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2015 roku, a jego hasłem jest - Bądź aktywny (#BeActive). Wydarzenie odbywa się we wszystkich krajach członkowskich i promować ma sport na różnych poziomach, a zwłaszcza tym powszechnym. Według badania Eurobarometru z 2014 roku liczba osób, które twierdzą że nie uprawiają sportu ani razu w tygodniu wzrosła do 46 procent w całej Europie. Kampania ma pomóc zmienić złe nawyki.

            Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt realizuje AZS Warszawa i AZS AWF Warszawa. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej.

            Zgłoszenia, regulamin i więcej informacji: https://ets.azs.waw.pl/

            PROGRAM:

            ·       24 września 2022

            Piknik rodzinny
            10.00-18.00

            Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (ul. Marymoncka 34) 

            ·       24 września 2022

            BeActive Night

            18.00-19.00 MFIT Power | Pilates - Piotr Końko | Aleksandra Rakowska

            19.00-20.00 Zumba | Zumba Kids - Robert Pochała | Julia Piwowarczyk

            20.00-21.00 (Nie)tyopwa joga - wyostrz zmysły - Gosia Jaroń

            21.00-22.00 Mobility&relax - Natalia Litwiniuk

            18:00 – 20:00 – Wieczorny Test Coopera

            Wstęp bezpłatny

            Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

             

        • Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami".
          • Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami".

          • Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami". Już po raz jedenasty zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!

            Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.


            Odbywają się stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach, w tym w Warszawie 24-25 września m.in.:

            • Rondo ONZ 1
            • ul. Zajęcza 2A
            • ul. Teligi 6

            a także w formie online do 25 września 2022 roku.


            Akcję honorowym patronatem wspierają: MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE i Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski  oraz inni włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji. Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która jest globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.

            W 11. edycji akcji Koduj z Gigantami motywem przewodnim będzie cyberbezpieczeństwo. Uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci. Warsztaty zostaną poprowadzone m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.

             


            Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

             

        • Rekrutacja młodych ekspertów do programu SKOK W DOK
          • Rekrutacja młodych ekspertów do programu SKOK W DOK

          • Trwa rekrutacja młodych ekspertów do programu SKOK W DOK

            Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza uczennice i uczniów w wieku 12-16 lat do udziału w programie SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych. Głównym zadaniem młodych ekspertów będzie ocenianie pomysłów na filmy dorosłych twórców. Rekrutacja trwa do 30 września.

            Od października 2022 do kwietnia 2023 młodzi eksperci wezmą udział w sześciu spotkaniach warsztatowych, które pomogą im przygotować się do roli krytyków filmowych – wspólnie z twórcami będą oglądać i rozmawiać o filmach z sekcji Oki Doki Millennium Docs Against Gravity Film Festival, poznają podstawy języka filmu i będą ćwiczyć krytyczne myślenie oraz sztukę argumentacji.

            SKOK W DOK. Laboratorium Pomysłów Dokumentalnych to eksperymentalny program edukacyjny skierowany do osób kreatywnych, które chcą robić filmy dokumentalne i mają pomysły na opowieść o świecie dzieci lub młodzieży. Powstał z potrzeby stworzenia mediów, które pomogą nam – dorosłym – rozmawiać z młodszym pokoleniem, zwłaszcza w czasie różnego rodzaju kryzysów.

            Rekrutacja młodych ekspertów (12-16 lat) do programu trwa do 30 września 2022.

            Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdKV8zEFWBHjYVBtAK3hsmqABF20E24xiz0zgTww1BtncH82w/viewform

            Więcej o programie:

            https://ckf.waw.pl/skok-w-dok

             

            Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to warszawska instytucja zajmująca się filmem, realizująca ważne zadania związane z upowszechnianiem kultury i edukacji filmowej oraz z refleksją nad rolą kultury audiowizualnej i cyfrowej w dzisiejszym społeczeństwie. Twórca i operator platformy VOD Warszawa sfinansowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

            Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – ich publiczności. Jej idea powstała podczas spotkań grupy cyfrowej i jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób z warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń oraz zespołu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Wspólnota instytucji, organizacji pozarządowych i ludzi kultury, bycie razem pod jednym adresem internetowym, współpraca i efekt skali to tylko niektóre hasła, które za nią stoją. Budowę VOD Warszawa sfinansowało m.st. Warszawa.

            Strona www: www.ckf.waw.pl

            Platforma VOD Warszawa: https://vod.warszawa.pl

            Facebook: https://www.facebook.com/CentrumKulturyFilmowej

            Instagram: https://www.instagram.com/ckf_im.andrzejawajdy/

            YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCucF22F3aBukZ8K7TCPMtvg

            Linkedin: https://www.linkedin.com/company/centrum-kultury-filmowej-im-andrzeja-wajdy/

            Spotify: https://open.spotify.com/user/wsb85x5614fuqtyxfn12f0i0n

             

        • #BiegFairPlayPKOl w SP140
          • #BiegFairPlayPKOl w SP140

          • 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

            „Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

        • „Wszawica? Nie zmora! Dzieci nie pokona!”
          • „Wszawica? Nie zmora! Dzieci nie pokona!”

          • Wraz z początkiem nowego roku szkolnego i powrotem dzieci do Szkół Podstawowych, ruszyła akcja profilaktyczna PPIS w m.st. Warszawie „Wszawica? Nie zmora! Dzieci nie pokona!”.  

            Celem akcji jest kształtowanie świadomości społecznej, szczególnie rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz przypomnienie, że systematycznie dokonywanie przeglądu czystości skóry głowy i włosów swoich pociech to skuteczny sposób ograniczający rozprzestrzenianie się wszawicy w placówce oświatowej oraz redukuje do minimum możliwość przenoszenia się tych pasożytów.  

             

            Akcja profilaktyczna „Wszawica? Nie zmora! Dzieci nie pokona!” ma również na celu przypomnienie podstawowych informacji dotyczących wszawicy. 

            Linki, gdzie można pozyskać zalecenia profilaktyczne dotyczące zwalczania wszawicy:

            https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/profilaktyka-wszawicy

            https://www.gov.pl/web/gis/wszawica--leczenie-i-zapobieganie--fakty-i-mity-o-wszawicy

             

        • „Szkoły Pełne Talentów”.
          • „Szkoły Pełne Talentów”.

          • Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla„Szkoły Pełne Talentów”.

            Akcja ma na celu wesprzeć polskie szkoły poprzez przydatne wyposażenie, które ma wspomóc rozwój młodych talentów.

            W czasie trwania tej akcji (od 5.09.2022r. do 13.11.2022r.) za dokonane zakupy w sklepach Lidl (minimalna wartość zakupów 50zł) otrzymuje się Talenciaki, które można przekazać naszej placówce do specjalnego pojemnika znajdującego się przy wejściu do szkoły lub przekazać do wychowawcy.

            Zebrane punkty zostaną wymienione przez szkołę na nagrody z 9 różnych kategorii.

            Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie tej kampanii społecznej.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji!

            Każdy TALENCIAK to dodatkowa szansa dla naszej szkoły!

            https://www.lidl.pl/szkoly

        • Zapraszamy do udziału w Narodowym Dniu Sportu i Warszawskich Dniach Rodzinnych
          • Zapraszamy do udziału w Narodowym Dniu Sportu i Warszawskich Dniach Rodzinnych

          • 18 września zapraszamy do udziału w Narodowym Dniu Sportu. To wyjątkowy dzień w roku, w którym zwracamy uwagę na zdrowie i uprawianie sportu. Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Polacy mogą nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych oraz wziąć udział w pikniku na błoniach PGE Narodowego, który co roku odwiedza 10 000 osób. W tym roku Narodowy Dzień Sportu odbywa się 18 września.

            Dodatkowo, już we wrześniu wielkie święto rodzinne w Warszawie – Warszawskie Dni Rodzinne. To wyjątkowy weekend, podczas którego miasto zamienia się w wielki plac zabaw. Projekt logistycznie zbliżony jest do Nocy Muzeów – firmy i instytucje kierujące swoją ofertę do rodzin organizują w swoich punktach dni otwarte, a wszystkie wydarzenia zbierane są w jednym miejscu, by ułatwić zainteresowanym ich wyszukiwanie. Dzięki współpracy z setkami punktów rodzinnych w stolicy program animacji jest bardzo rozbudowany. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do rodziny. W ramach wydarzenia odbywa się również wielki piknik rodzinno-sportowy na błoniach PGE Narodowego, który co roku odwiedza 10 000 osób. W tym roku WDR odbywa się 16-18 września.

            Organizatorem Warszawskich Dni Rodzinnych jest Fundacja Zwalcz Nudę. Więcej informacji na www.warszawskiednirodzinne.pl. Wydarzenie jest współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę.

        • Godziny pracy sekretariatu
          • Godziny pracy sekretariatu

          • Godziny pracy sekretariatu dla Interesantów

            • poniedziałek – 8:00 – 16:00 
            • wtorek -  8:00 – 16:00 
            • środa - 8:00 – 16:00
            • czwartek –  8:00 – 16:00 
            • piątek  – dzień pracy wewnętrznej