• SZKOLNY PROGRAM WSPIERANIA UZDOLNIONYCH

IX TURNIEJ FINAŁOWY Warszawa, Hala Torwar

W dniu 15 czerwca 2023 uczniowie naszej szkoły brali czyny udział w IX Turnieju Finałowym. Gra  w turnieju przyniosła  wiele emocji , ale również radości wszystkim zawodnikom. Turniej finałowy jest podsumowaniem realizowanego w polskich szkołach podstawowych projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Jego celem jest zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości, jak: odpowiedzialność, koncentracja i intuicja.

Dzień Babci i Dziadka Uczniowie kl. 1A

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta gratulujemy wspaniałych wnucząt i raz jeszcze życzymy dużo zdrowia, samych radości oraz spokoju ducha - uczniowie SP140

Występ kl. 1a dla Babć i Dziadków z okazji Ich święta.

Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Szachach

LVI Warszawska Olimpiada Młodzieży. Nasi najmłodsi uczniowie z klas 2 i 3 wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w Szachach. Nasza drużyna była najmłodsza spośród innych i dzielnie zmierzyła się ze starszymi uczniami innych szkół. Nasi mali zawodnicy zdobyli kilka wygranych partii, co dało im 5 miejsce. Gratulujemy im i życzymy kolejnych sukcesów.

,, Tuwimiada"

Od 2020 r. w XXVI LO im. J. Tuwima w Warszawie organizowany jest konkurs ,,Tuwimiada" , w którym bierze udział nasza szkoła. W tym roku wzieliśmy udział w konkursie recytatorskim wierszy Juljana Tuwima. Uczennica klasy szóstej Inga Antczak zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej klas V-VIII. Gratulujemy !!!

Europejski Tydzień Kodowania w SP140 CodeWeek 2022

W 2022 roku Europejski Tydzień Kodowania odbywa się w dniach od 8 do 23 października.

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu.

• Brązowi medaliści w dzielnicy w uniholeju.