• Anna Żbikowska

Poniedziałek 11.00 – 14.30

Wtorek 9.00 – 12.30

Środa 11.00 – 14.30

W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość spotkania w dogodnym dla rodzica terminie.

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego- kierunek pedagogika. Ze Szkołą Podstawową nr 140  związana jestem od 1979 roku. Początkowo pracowałam jako nauczyciel, po pięcioletniej przerwie w 1991 roku objęłam funkcję dyrektora najpierw Szkoły Podstawowej nr 140 a następnie Gimnazjum nr 4. Po przejściu na emeryturę w 2012 roku piastuję funkcję pedagoga szkolnego. Do mojego gabinetu trafiają dzieci z różnych powodów. Często nie potrafią sobie poradzić  z relacjami rówieśniczymi, czasem mają trudności w porozumieniu się z nauczycielem, czasami nagromadzą się zaległości w nauce i uczeń nie wie jak z tych kłopotów wybrnąć. Zdarza się, że przychodzą do mnie rodzice, którzy proszą o wsparcie w sprawach wychowawczych. Nierzadko okazuje się, że są to także moi uczniowie, rozmowa wtedy przybiera charakter        „ wspomnieniowo -rodzinny” a w takich warunkach łatwiej jest rozwiązywać problemy.

Zakres udzielanej pomocy pedagogicznej

• trudności edukacyjne
          • pomoc w pokonywaniu trudności w kontaktach rówieśniczych
          • rozwiazywanie konfliktów
          •  organizowanie i określanie odpowiednich form pomocy psychologicznej i pedagogicznej dla uczniów i rodziców,
          • wspieranie działań wychowawczych w środowisku szkolnym,
          • wsparcie dla rodziców przy organizowaniu dla dzieci pomocy z zewnątrz poprzez aktywną współpracę z: Ośrodkiem Pomocy  Społecznej, Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną, Policją, Sądem, Wawerskim  Ośrodkiem Wsparcia, Placówkami Zdrowia Psychicznego.