• Ślubowanie klas pierwszych

• W dniu 13 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.

W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, reprezentanci klas drugi i trzecich, dyrektor szkoły , wicedyrektor , zaproszeni goście.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkole

• Obiady

• Prosimy, aby wszelkie wiadomości czy pytania związane np. z odwoływaniem obiadów kierować pisemnie na adres mailowy sp140@eduwarszawa.pl

• ,, Tuwimiada"

• Od 2020 r. w XXVI LO im. J. Tuwima w Warszawie organizowany jest konkurs ,,Tuwimiada" , w którym bierze udział nasza szkoła. W tym roku wzieliśmy udział w konkursie recytatorskim wierszy Juljana Tuwima. Uczennica klasy szóstej Inga Antczak zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej klas V-VIII. Gratulujemy !!!

• Europejski Tydzień Kodowania w SP140 CodeWeek 2022

• W 2022 roku Europejski Tydzień Kodowania odbywa się w dniach od 8 do 23 października.

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu.

• Informacja

•  W dniu 31 października 2022 r szkoła nie będzie realizowała zajęć dydaktyczno - wychowawczych, a jedynie opiekuńczo wychowawcze.

Świetlica szkolna będzie pełniła dyżur w godzinach od 8:00 do 16:00

• W oku kamery szkolnej

• Dzięki zajęciom „Z kamerą przez szkolne korytarze” z nauczycielami opiekującymi się szkolną telewizją, uczniowie będą rozwijać swoje zainteresowania dziennikarskie i medialne, wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne. Uczniowie będą tworzyć materiały filmowe, wiadomości, odcinki specjalne czy wywiady, promując w ten sposób szkołę w środowisku lokalnym.

A oto nasz telewizyjny debiut.

• Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

• Szanowni Państwo,

już niebawem w Centrum Pomocy Dzieciom przy ul. Przybyszewskiego w Warszawie rusza grupa wsparcia dla młodzieży doświadczającej sytuacji związanych z przemocą rówieśniczą i cyberprzemocy. Do grupy mogą zgłosić się osoby w wieku 13-18 lat (za zgodą rodziców)

Być może w Państwa szkole lub otoczeniu są osoby, które chciałyby lub mogły skorzystać z takiego wsparcia. Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie im informacji, a także jeśli to możliwe wywieszenie plakatu na korytarzu szkolnym.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na plakacie, jest on także w załączeniu do wiadomości.

Z pozdrowieniami,

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

• Bezpłatne kursy programowania dla dzieci i młodzieży

• Przed nami kolejna już edycja bezpłatnych kursów programowania dla dzieci i młodzieży Zaprogramuj Swoją Przyszłość.

Po raz kolejny oferujemy w całości bezpłatne kursy online dla dzieci zainteresowanych programowaniem lub grafiką komputerową. Oferowany kurs od podstaw to zajęcia, podczas których słuchacze stworzą pierwsze, własne projekty.

1page5ed.pdf​​​​​​​

Lekcje online odbędą się w weekendy 8-9 oraz 15-16 października.