• Sukces Trzecioklasistów
          • Sukces Trzecioklasistów

          •  

            Aby dokonać diagnozy poziomu wiedzy i umiejętności uczniów kończących pierwszy (klasy trzecie) lub drugi (klasy ósme) etap edukacyjny, korzystamy z testów zewnętrznych.

            Po raz kolejny bardzo nam miło poinformować, że nasi wspaniali Trzecioklasiści uzyskali zarówno z języka polskiego, jak i z matematyki, bardzo wysokie wyniki, które są wyższe niż średni wynik w ogólnopolskiej próbie statystycznej oraz średni wynik w województwie mazowieckim – odpowiednio:

            w zakresie j. polskiego – o 2 punkty, czyli prawie 10%,

            w zakresie matematyki – o ok. 1 punkt.

            Kolejność medalowa klas: 3b, 3a, 3c.

            Nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej i uczniom serdecznie gratulujemy!

        • Z sukcesem uczymy matematyki
          • Z sukcesem uczymy matematyki

          •  

            Dzięki umożliwieniu przez władze dzielnicy we współpracy z Politechniką Warszawską  realizacji programu „Wsparcie nauczania matematyki za pomocą systemu zeszyt.online” możemy uatrakcyjnić uczniom kontakt z królową nauk.

            Drugi rok z rzędu nasza szkoła została uhonorowana nagrodą za realizację tego programu – uczniowie klas od czwartych do ósmych przez cały rok sumiennie wykonywali zadania matematyczne w swoich wirtualnych zeszytach. Nad tym, by praca ta była systematyczna i owocna, czuwały nauczycielki przedmiotu:

            p. Marta Maciejec i p. Dorota Stępniewska – Dziem.

            Obydwu Paniom i wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy i dołączamy podziękowania od przedstawiciela Politechniki, p. Artura Jackowskiego „za współpracę w kształtowaniu młodych matematycznych umysłów”.

        • OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA
          • OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA


          • Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie takim powietrzem przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza, wprowadzono uchwałę antysmogową[1], która obowiązuje od kilku lat wszystkich mieszkańców Mazowsza.

            Ponieważ smog nie daje za wygraną, uchwała została znowelizowana[2]. Nowe przepisy obowiązują od 14 maja 2022 r.

            JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?

            W przyszłym roku, od 1 października 2023 r. nie będzie można palić węglem na terenie m.st. Warszawy. W dalszej kolejności,  od 1 stycznia 2028 r. zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać mieszkańców gmin z terenu powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego.

            Wyjątek: zakaz spalania węgla nie dotyczy Cię, jeśli zainstalowałeś kocioł, piec, kominek lub inny ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe (np. węgiel, drewno czy pellet):

            - przed 11 listopada 2017 r., spełniający wymogi klasy 5,  

            lub

            - przed 1 czerwca 2022 r., spełniający wymogi ekoprojektu.

            Nie wolno będzie ogrzewać paliwami stałymi nowo budowanych budynków jeśli wystąpisz z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub zgłoszeniem po 1 stycznia 2023 r., o ile możliwe będzie ich podłączenie do  sieci ciepłowniczej.

            POMOC FINANSOWA

            Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku możesz otrzymać dofinansowanie z gminnego programu dotacyjnego lub z krajowego programu Czyste Powietrze. Dotacje możesz łączyć. Skorzystaj też z ulgi termomodernizacyjnej.

            W ramach programów możesz uzyskać dotacje do wymiany kotłów i pieców na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi). Więcej informacji uzyskasz na stronach:

            www.eko.um.warszawa.pl/dotacje - dotacje warszawskie,

            www.czystepowietrze.gov.pl - program Czyste Powietrze.

            W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosły, inwestycja w wymianę źródła ciepła na nowoczesne oraz ocieplenie budynku, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków.

            Nie zwlekaj! Skorzystaj z dotacji, płać mniej za ogrzewanie i nie zanieczyszczaj powietrza!

            WARTO WIEDZIEĆ

            Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej jest kontrolowane. Za użytkowanie niedozwolonych źródeł ciepła i opału możesz otrzymać mandat do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów, Twoja sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna

            to nawet 5 000 zł!


            [1] Uchwała nr 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

            [2] Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

            pismo_w_sprawie_nowelizacji_UA_dzielnice.pdf

            Zalacznik_do_pisma_ogloszenie_do_przekazania.pdf​​​​​​​