• „Program dla szkół”

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie !

Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

• Projekt dwujęzyczny pt. ,,Nasze ciało" w kl. 2a

• Uczniowie klasy 2a wzięli udział w projekcie dwujęzycznym pt. Nasze ciało, który powstał we współpracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciela jęz. angielskiego z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR), która daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W czasie jego realizacji uczniowie poznali nazwy organów wewnętrznych w języku polskim i angielskim, obejrzeli filmy edukacyjne, wykonali prace plastyczne, modele układów kostnych i oddechowych oraz dłoni ludzkiej i uczyli się praktycznie korzystać z okularów VR. Mieli do dyspozycji model szkieletu człowieka, model anatomiczny, filmy edukacyjne i okulary do wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystywanie narzędzi multimedialnych na zajęciach sprawiło, że stały się one bardziej atrakcyjne i podniosły efektywność nauczania, a przeprowadzenie równoległych zajęć w jęz. polskim i jęz. angielskim wzbogaciły i utrwaliły słownictwo uczniów.  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z realizacji projektu:

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• W poniedziałek 21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom. Kolorowe skarpetki założone w tym dniu przez uczniów naszej szkoły są wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. W celu poszerzania świadomości dzieci i młodzieży na temat specyfiki Zespołu Downa uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą im specyfikę tego zaburzenia genetycznego

PREZENTACJA

• Siejemy rzeżuchę

• Wiosna tuż, tuż więc uczniowie klasy 1a wysiali w swoim kąciku zieleni rzeżuchę. Poznały jej zapach i walory odżywcze. Nauczyły się etapów wysiewu, warunków potrzebnych do jej wzrostu oraz o konieczności jej prawidłowego podlewania, aby pięknie wyrosła i dekorowała salę.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SP140

• Od ponad dwudziestu lat w lutym celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Postanowiliśmy włączyć się w obchody tego święta i przypomnieć o wyjątkowości języka polskiego.Jeszcze przed feriami wykonaliśmy plakaty popularyzujące różnorodność naszego języka. Natomiast 1 marca wzięliśmy udział w językowych podchodach. Chodząc po szkole szukaliśmy QR kodów pod którymi ukryte były zadania językowe. Świetnie się bawiliśmy, poznając przy okazji ciekawostki z języka polskiego.

• Spektakl

• W dniu 3 marca 2023 uczniowie klas 1-3 i oddziału przekszkolego mieli okazję uczestniczyć w spektaklu, który mówił  o ograniczonym zaufaniu do osób poznanych w Internecie.