• TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI

• W naszej szkole realizowane są zajęcia profilaktyczne Treningu Zastępowania Agresji. Zajęcia mają na celu pokazanie dzieciom, że poza agresją i złością mają wiele innych sposobów na rozwiązywanie wielu życiowych sytuacji i konfliktów. Uczestnicy treningu uczą się zachowań, które rozbudowują ich możliwości komunikacyjne i społeczne. Zajęcia podzielone są na trzy moduły, z których każdy jest niezwykle ważny w pracy nad kontrolowaniem swojej złości. Pierwsza część zajęć przygotowuje dziecko do wykorzystania tego rodzaju umiejętności w sposób nieagresywny, ale asertywny, a co za tym idzie kształtuje w uczestniku odwagę. Drugi moduł ma za zadanie nauczyć dziecko w jaki sposób poznawać i redukować swoją złość, aby wszelkie konflikty rozwiązywac bez jakichkolwiek przejawów złości. Ostatnia część, to Wnioskowane Moralne, uczy jak dokonywać wyborów w sytuacjach trudnych i wymagających poświęcenia pewnych wartości dla innych bez okazywania przy tym gniewu, co także bardzo rozwija inteligencję.
          Zajęcia są prowadzone przez dwóch trenerów Treningu Zastępowania Agresji - metody stworzonej przez Arnolda Goldsteina, licencjowanego przez Instytut AMITY.