• Szkolny Budżet Partycypacyjny

Ciekawa inicjatywa w naszej szkole!!!

Szkolny Budżet Partycypacyjny

Od pewnego czasu przedstawiciele społeczności szkolnej uczestniczą w działaniach, których celem jest kształtowanie postaw prospołecznych, a także zdobywanie przez uczniów wiedzy z zakresu samorządności i przedsiębiorczości.

Jest to projekt realizowany w ramach miejskiego programu „Młoda Warszawa.   Miasto z klimatem dla młodych 2016 – 2020” finansowanego ze środków m. st. Warszawy. Całości patronuje Fundacja Pole Dialogu. W szkole został powołany Zespół Roboczy, w skład którego wchodzą nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i uczniów. W programie dysponujemy kwotą czterech tysięcy złotych. Jest ona przeznaczona na realizację pomysłów, które mają sprawić, że uczniowie będą się lepiej czuli w szkole, pojawią się w niej elementy, które uatrakcyjnią spędzany tu czas. Uczniowie mogą składać wnioski dotyczące swoich projektów do czwartego grudnia. Ogłoszenie listy zweryfikowanych projektów nastąpi w dniu piątym grudnia, a w dniu następnym odbędzie się ich publiczna prezentacja tak, by każda z grup projektowych miała możliwość przekonania wszystkich, że to jej pomysł jest najlepszy. Od 6. do 10. grudnia będzie trwała kampania promocyjna, która zakończy się dwudniowym głosowaniem i ogłoszeniem jego wyników. Koordynatorzy akcji biorą pod uwagę pewne przesunięcia czasowe, ale cała akcja musi zostać zakończona do 14.12.2018 roku. 14 grudnia zostanie zaprezentowany zwycięski projekt Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego.

Zachęcamy wszystkich uczniów do głosowania!